Çilingirlik Mesleği Bitiyor Mu?

Çilingirlik Mesleği Bitiyor Mu?

Anahtarını kaybeden veya kıran insanlar; bulundukları adrese çilingir çağırırlar. Çilingirlik; varlığını çok uzun süreden bu yana devam ettiren bir meslektir. 2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde insanların aklında çilingirlik mesleği ortadan kalkıyor mu sorusu vardır.

Yeni nesil anahtar sistemleri; sahip oldukları özellikleri ile dikkat çeker. Bu sistemlerin kaybolan anahtarları bulması ve kapının kapanmasına izin vermemesi söz konusudur. Bilhassa akıllı telefona yüklenen uygulama sayesinde anahtar unutulsa dahi kapının kapanmaması ve alarmın çalması söz konusu olur. Ancak, dijital kapı kilidinin de günün birinde arızalanmasına rastlanabilir. Bu noktada, bu tür kilitlerin arızalanması halinde yine çilingire ihtiyaç olacaktır. Sonuç olarak, çilingirlik mesleği hiçbir zaman bitmez.

Neticesinde kapı sistemleri ve benzeri bütün varlıklar olduğu sürece bu sektörün bitmesi söz konusu değildir diyebiliriz. Hele Bağcılar Çilingir hizmetini almak isteyen siz değerli müşterilerimize anında cevap sunarız. Bunun yanında firma olarak durumu ele aldığınızda aklınıza hangi soru takılırsa takılsın çekinmeden bizleri arayarak sorabilirsiniz.

0 Yorumlar

Bir yorum Yaz

* İle alanların doldurulması zorunludur